| MiawAlexu a întrebat:

am 14 ani. Sunt fata, si ma simt mai ciudat cateodata pentru ca eu locuiesc in Norvegia, si aici toate fetele sunt inalte si slabe fara forme. Iar eu cand vin. ele se uita mai ciudat la mine ca vad ca am aia aia ...si na rolling on the floor. Chestia este ca am 68de kg. Si am aproape 1.60 Multi imi spun ca sunt dotata la varsta mea, si ca sunt bine proportionata. Voi ce spuneti?!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai 50 de kilograme, nu 68.
Practică un sport, alege mâncarea fără grăsimi și cât mai puține calorii.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Important este cum te simti tu in corpul tau.
Ai fost vreodata mai slaba? Ti-a placut mai mult atunci? Daca nu stii, incearca sa ajungi acolo, sa slabesti cateva kilograme.
Informeaza-te si ambitioneaza-te sa reusesti.
Daca preferi sa fii la kilogramele astea atunci e simplu sa te ingrasi si ramai la greutatea asta.
Niciodata sa nu faci ceva doar ca sa te integrezi, doar de gura lumii.

| MiawAlexu explică (pentru Bacemi):

Da intr-un timp slabisem. dar vrea sa ajung macar la 60 de kg... nu imi place sa fiu foarte slaba. Ele nu se uita la asta, ci la ce fel de om esti. Dar asa am fost de mica, sa fiu ca ceilalti. Asta nu e bine. Si multumesc:*

| jj95 a răspuns:

Sunt doar geloase stai linistitalaughing, dar fara suparare la varsta ta o masa de greutate buna ar fi 55 cam asa, nu ar srica sa mai slabesti putinwinking.
bafta.

| tpuforyou a răspuns:

Esti o diva printre ele! bravo. )

| MiawAlexu explică (pentru tpuforyou):

Multumesc frumos. Dar cred ca este invers:*

| MadalinaaIoana a răspuns:

Eu zis sa mai slabesti. Adica eu am 13, am 1.60 si 2, 3 cm si 52 de kg si vreau sa ma slabesc inca putin. happy

| ady2427 a răspuns:

Eu spun sa ti se rupa de parerea altora.si sa incerci sa te impaci cu tine si sa fi mandra de tine.indiferent cum arati. daca noi zicem ca esti oribila o sa te sinucizi? nu. daca noi spunem ca esi super si arati bine? atunci ce? o sa dormi mai linistia? sa nu iti pese de parerea altora.de ce activezi mentalitatea de turma? specifica romanilor paranoici? fi tu insuti.cine te va aprecia asa. poti fi sigura ca te apareciaza cu adevarat.nu te modela dupa parerea unora.ca poate apare un prost si iti spune ca esti ok dar iti mai lipsesc 3 picioare si 4 sani. pune accent pe valorile tale, nu pe impresiile altora.succes

| xcamyx a răspuns:

Nu ar strica o cura intr-adevar...da rorme le ai dragamea...ele sunt doar invidioase

| AlyMary1 a răspuns:

Au dreptate
si mie mi s-a spus