| Afganistanu_9917 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati. De 2 luni de zile m-am taiat intr-un ceas la scoala am dat cu pumnul il el si m-am taiat la deget la mana dreapta uitati si o poza semnul cu rosu acolo este taietura : http://imageshack.us/photo/my-images/689/8801f.jpg/

Eu fac box si cand dau in cineva tare sau intr-un obiect ma doare. Am fost la doctor acum 2 luni ma cusut si rana s-a vindecat dar ma doare cand dau tare in ceva.Va rog frumos sa imi spuna cineva in cat timp se vindeca sau sa fac ceva.Cand nu eram taiat dadeam cu pumnu de toti pereti dar acum ma doare va rog frumos un sfat sau un ajutor. Vi s-a intamplat asa ceva? Daca da va rog sa imi spuneti ce ati facut si in cat timp s-a vindecat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi sa nu fie afectat si cartilajul in locul unde a fost taietura! Fa oradigrafie, ca sa te convingi! Daca cartilajul e fisurat, dureaza cam 100-120 de zile sa-si revina.