| Afganistanu_9917 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati. De 2 luni de zile m-am taiat intr-un ceas la scoala am dat cu pumnul il el si m-am taiat la deget la mana dreapta uitati si o poza semnul cu rosu acolo este taietura : http://imageshack.us/photo/my-images/689/8801f.jpg/

Eu fac box si cand dau in cineva tare sau intr-un obiect ma doare. Am fost la doctor acum 2 luni ma cusut si rana s-a vindecat dar ma doare cand dau tare in ceva.Va rog frumos sa imi spuna cineva in cat timp se vindeca sau sa fac ceva.Cand nu eram taiat dadeam cu pumnu de toti pereti dar acum ma doare va rog frumos un sfat sau un ajutor.

2 răspunsuri:
| sttriker a răspuns:

S-ar putea sa iti fi fracturat sau deplasat osul acela.Cu grija.Ia o pauza.Mai bine renunti acum pentru cateva saptamani la box, decat sa fii nevoit sa renunti pe viata.Accidentare stupida.Fa-ti un control.Ai grija ca cioburile sa nu iti fi sectionat ligamentul acela.Bafta! Si insanatosire grabnica!

| RoxyRoxana06 a răspuns:

Puneti o fasa elastica