| Crist5 a întrebat:

Buna, am o intrebare.
Acum 3 zile m-am lovit in dulapul suspendat in moalele capului pe mijloc, am stat ametita o ora jumatate. Dupa 6 ore a revenit durerea locala, am o umflatura si doare zona la fel, problema este ca sunt si racita si nu pot sa imi dau seama de simptome care cum. Am febra la o zi dupa lovitura, evident si durere de frunte, tample plus la lovitura.
Nu mi-a trecut durerea deloc si cand ating si la firele de par, nu trece cu paracetamol si nurofen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este recomandat sa te vada un medic, maine mergi de indata la medicul de familie!

| Crist5 explică (pentru Simpatic):

Multumesc.
Febra cred ca este de la raceala.
Este normal sa doara la fel zona loviturii desi au trecut 3 zile? cat timp dureaza?
nu m-am dus inca la medic ca am febra.

| ioana748 a răspuns:

Pana ajungi la medic pune o lingura rece pe umflatura.
Compresa cu spirt.