| ButeT a întrebat:

Va rog sa imi recomandati un medic nutritionist, unde sa pot face si niste analize, in Constanta! Am mare nevoie, va multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un medic endocrinolog poate sa-ti faca anlize medicale hormonale si sa-ti prescrie medicatie si nutritie adecavata, sau sa te trimita daca este cazul, la un nutritionist cu care el lucreaza.
Nutritionistii nu fac analize de sange si nici nu investigheaza probleme de sanatate, doar medicii.
Sanatate multa!

| ButeT explică (pentru Violleta2022):

Deci, sa fiu mai explicita, sunt foarte slaba, si vreau sa fac niste analize, dupa care sa incep un tratament, trebuie sa iau legatura cu un medic endocrinolog?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ButeT):

Da, trebuie sa iei legatura cu un medic endocrinolog!
El iti va face analize de sange complete, hormonale si non hormonale si va vedea natura problemei tale (anorexie, hipertiroidie samd) si in functie de ce gasesc in urma invetsigatiilor medicale ti se va recomanda un tratament adecvat si un anume regim alimentar sau iti va da trimitere la nutrionistul cu care lucreaza el.