| oanaangel a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am 1.58 inaltimea si 40 kg ce fac sa ma ingras pls!
dau funda!hee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Este perfect sa ai 40 kg la inaltimea de 1. 58. Nu ai de ce sa te ingrasi.

Dar totusi daca vrei:

- Mananca multe dulciu
- Nu te concentra prea tare pe diverse lucruri
- Mananca mancare de fast-food si mult ulei.
- Nu fa o sarcina grea ce necesita mult efort
- Poti sa te plimbi dar nu alerga mult si des
- Nu te concentra pe jocuri video.

21 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Intradevar este o problema, esti prea slaba. In cresterea in greutate nu trebuie sa faci excese si sa mananci tot felul de prostii. Eu iti recomand sa consumi zilnic produse animale, branzeturi, oua combinate, in cantitati copioase si foarte des. Sa ai mese bogate in alimentele amintite mai sus de cel putin 4 ori pe zi. Bea foarte multa apa(nu ingrasa dar este bine). Incearca sa cauti ceva mai gras, acum de sarbatori sa mananci foarte mult si sa mai ceri o portie/doua. Ai grija sa nu te ingrasi prea mult, dupa ne vei cere diete. Nu exagera. Sper ca te-an ajutat! Succes la ingrasare! Pupici, multa sanatate si sarbatori fericite cu mese imbelsugatewinking!
Cu drag, Ioana!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Pei sa mananci mai mult, sau cumperi de la farmacie sau de la Billa Cavit Junior e la 1. 7 lei sau cat 5 tablete le iei de 2 ori pe zi, daca iti cumperi vreo 2-3 cutii de tablete si le iei regulat pe toate iti va veni pofta de mancare, eu asa lu-am cand nu aveam pofta de mancare.Sau te duci sa iti faci o analiza sa vezi daca nu ai viermisori(daca nu ai pofta de mancare)sau te duci la doctorul de familie si iti da el/ea o reteta cu ce sa iei pentru a te ingrasa dar eu iti recomand Cavit Junior.Succes,Sarbatori Fericite si Un An Nou Fericit happy

| BrD a răspuns:

Nu cred ca mai e nevoie sa te ingrasi. Maxim 3kg. Mananca multe dulcuri!

| εмiLч97 a răspuns:

Pai.mananca de la fast food si chips-uri, sa nu faci miscare

| aaaa12345 a răspuns:

Cumpara de la farmacie Calciu-zinc-magneziu. I-a cate 3 pastile pe zi si mananca produse cu calorii multe. In 1-2 luni se vede diferenta, depinde de metabolism.

funda?

| Annitu a răspuns:

Să... mănânci?raised eyebrows

| SayCheesexD a răspuns:

Eu` am 1. 55 si treizeci si sase [scriu cu litere ca nu imi merg tastele sase si sapte] de kilgrame happy
Eu am mancat cu pofta de f multe ori si m`am ingrasat vreo 3 kg dar am slabit pentru ca nu am mai mancat cu pofta
M'am gandit ca primesc o praji dupa ce termin de mancat
hee hee
A Functionat happy

| cici a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine. te sfatuiesc sa iei peritol sirop sau pastile de 3 ori pe zi sau mai putin, pentru ca da somnolenta. somnul te va ajuta sa asimilezi ce mananci si maninca pe langa altele paste fainoase.si iti mai recomand fier cu vitamina c

| MeGhosta a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......lema-e-ca/ intrebarea asta am pus-o eu :)) poate te ajuta si pe tine :P depinde cati ani ai;)

| AnnaMaryStar a răspuns:

Mananca de la fast-food dar cred ca e cate kg ai, poate saa te ingrasi pana la 45-48 de kg dar mai mult nu

| FeFe_5684 a răspuns:

Sa mananci laughing
paste fainoase mai mult big grin

bafta!

:*

| kolcov a răspuns:

Du-te la fast-food ia-ti 2 Shaorma, mananca cipsuri, bea suc, mananca mult si intr'o saptamana se vede laughing), mi-se pare cel mai usor sa te ingrasi. lol

| Ionutz_1837 a răspuns:

Nu manca toata ziua si mananca seara in special paine

| Sergiu95 a răspuns:

Ai putea incerca sa iei vitamine.Sau daca cumva toata ziua faci miscare si nu stai deloc acasa sa te relaxezi ai putea incerca sa te mai linistesti.Sau sa respecti mesele principale si sa nu mananci in fata televizorului sau a calculatoruluihappy

| yasmin1407 a răspuns:

Pei ai putea sa incepi prin a lua niste vitamine, dar totusi sub indrumarea medicului tau, ai putea sa incepi o dieta, insa sa stii ca nu te poti ingrasa daca ai un metabolism mai "activ", eu am 1. 53 si am si eu 39 de kg:p si nu ma pot ingrasa deloc.

| Crisstinayy12 a răspuns:

E chiar aiurea sa consumi fast food. Nu sunt sănătoase de loc. Nici dulciurile. Mai de graba pune pe burta. Eu zic sa consumi 3 cavituri pe zi ca sa îți dezvolți oasele, și odată la 2 zile.

Sa faci baschet, o să vezi rezultate.

Sa mănânci un "blid" măr de piure de cartofi cu schițele și în sos de roșii, apa și sic de morcovi și portocale cu grefuit. Alune, căpșuni, ai voie sa consumi doar 10 dulciuri pe săptămână maxim.

Desigur orez, dar dacă vrei să te îngrași rapid încearcă să mănânci intr-o zi 7 dulciuri dar fa și ceva sport că e posibil sa pui pe burta.

( Consuma multe lichide) eu îți zic 2-3l pe zi.

| 3ntzz a răspuns:

Buna!
thinking
1. 58 si 40 esi foarte bine asa eu sunt Baiat si am 1. 53 si 40 kg si multa lume imi zic ca sunt bine ( bine...alti imi zic ca is creion ) dar dupa mine esti foarte bine asa.
Dar deh... sa raqspund la intrebare, nu stiu daca o sa iti fie folositoe sfatu' meu dar... Mananca!
Cum altfel te poti ingrasa?

| BLG a răspuns:

Vb aia:niciodata nu ne multumim cu ceea ce avembig grin

nu mi se pare ca esti exagerat de slaba, dar totusi daca u vrei, iti sp ce sa facibig grin:
-sa dormi mult
-sa mananci mult, dar nu cartofi prajiti si alte prostii deoarece alea nu sunt bune pentru sanatate(poti manca paine mai multa sau orice fel de mancare gatita in casa)
si sa nu faci sport sau sa dansezi

bafta la ingrasatlaughing(waw ce naspa suna)
oricum sa ajungi la greutatea dorita:*:*

| ThinkPinkBb a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa te mai ingrasi deloc! eu am 1. 64 m inaltimea si 42kg si dr si mama spun ca nu sunt slaba...deci e ok

| LecSiee a răspuns:

Renunta la ideea asta. nimeni nu o sa zica uite. o pe oana ce slaba e! dar cu siguranta ar zice uite. o pe oana ce grasa e! daca incerci sa te ingrasi nu o sa faci altceva decat o burticabatting eyelashes am incercat si eu si stiu din experienta. sau poate o sa te inveti sa mananci mult si apoi. laughing nu o sa fie prea bine.

deci daca vrei sa iei in considerare sfatul meu. renunta la ideea de a te ingrasa! multa lume ar vrea sa fie ca tine happy eu am 39 kg si sunt ok happy

| oanaangel explică:

Am 13 anisori