| Denisa a întrebat:

Va rog sa ma ajutatisad Am tinut toata saptamana o dieta usoara iar aseara am mancat napolitane...mai in scarba, nu stiu de ce le-am mancat. Faza e ca toata seara nu am putut dormi iar acum mi-e foarte rau. Vomit iar cand vad mancare mi-este foarte foarte greata. Cred ca am si febra. Ma doare capu. Oare ce am? Poate fi hepatita? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Posibil ca dupa o saptamana de dieta sa nu-ti fi cazut chiar bine la stomac napolitanele sau sa fi fost alterate.Ai mancat singura? Cei care au mancat cu tine din pachet cum se simt?
Incearca metoclopramid pastilute si o alimentatie usoara:paine prajita si ceaiuri de menta sau sunatoare. Daca senzatia persista mergi la urgenta, sa nu ai o toxiinfectie alimentara.Sanatate multa.

| anad a răspuns:

Ar putea fi o intoxicatie si cu pastile, ceaiuri si regim alimentar iti revii in 1-2 zile.

| danaalexa a răspuns:

I posibil da i posibil pur si simplu sa fie o greata simpla.incearca sa bei sau mananci lamaie s-ar putea sa-ti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine cura cu ceai de menta, paine prajita cu unt si miere. Daca vrei, poti manca si fructe dar numai banane, iar ca pranz supe(fara galuste).