| Rebbbeca a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema.De aseara ma doare capul ingrozitor,am avut si putina febra, mi-a fost greata si am diaree. Oare poate fi apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Înseamnă că nu este, în general te doare și în acea zonă, din ce în ce mai rău până când durerea devine insuportabilă.

6 răspunsuri:
| Elsiane a răspuns:

Se poate să ai apendicită, dar mai bine du-te la un medic, nu se știe. Oricum, te-a durut și în partea apendicei? Poate fi; voma, greața și febra sunt câteva simptome ale apendicitei.

| Rebbbeca explică (pentru Elsiane):

Nu,nu m-a durut.

| Elsiane a răspuns (pentru Rebbbeca):

Înseamnă că nu este, în general te doare și în acea zonă, din ce în ce mai rău până când durerea devine insuportabilă.

| IIZZYY18 a răspuns:

Tot ce e posibil happy
Chiar daca nu ai ar trebui totusi sa consulti un medic de familie.
Succes si sa te faci bine repede ^-^

| SayouriHagayashi a răspuns:

Apendicita se manifesta si prin scaderea poftei de mancare si dureri de burta foarte mari. poate doar ai luat un virus. cel mai bine ar fi sa iei ceva pentru febra, s-ar putea sa fi facut in acelasi timp si o indigestie, daca ai diaree

| metin2ro a răspuns:

Depinde daca ai vomat.S-ar putea sa ai apendicita dar nu se stie. Consulta medicul de famiilie.

| metin2ro a răspuns:

Livvia mult noroc si sa imi zici si mie ce ti-a zis medicul