| RoxanaGhost a întrebat:

Buna seara tuturor! Vin cu o intrebare ciudata dar totusi e ceva putred la mijloc, adica foarte ciudat.
Acum aproximativ doua luni eu si fostul ne-am despartit pe cale amiabila pentru ca nu a putut trece peste trecut.Ok, am inteles, am fost de acord totul ok.Acum o saptamana posteaza o poza cu noua lui iubita.Nu m-a afectat cu nimic, i-am dat un simplu like, chiar ma bucur ca e fericit alaturi de ea. Aseara postez ceva si sora lui imi da like, aici tot asa, nimic wow. Ceva ciudat s-a intamplat in seara asta.Pur si simplu m-a scos de la prieteni pe Facebook, mi-a dat unfollow pe Instagram. Nu ma afecteaza cu nimic dar oare de ce? Avand in vedere ca noi nu am mai tinut legatura de vreo doua luni si nu ne-am certat nici cand aveam treaba unul cu altul, nici cand ne-am despartit.Chiar nu inteleg ce i-a venit dintr-o data.Sa nu ma luati va rog cu faza ca am insemnat eu ceva pentru el si isi face rau daca ma are pe social media ca nu e deloc asa si stiu prea bine.Ar mai fi o varianta ca o fi iubita lui geloasa dar nu stiu ce sa zic.Gestul lui e asa brusc. Poate daca ii dadeam like recent sa zicem ca asta ar fi fost explicatia, dar avand in vedere ca nu mai vorbim de doua luni, i-am dat likeul la poza cu ea acum o saptamana, aseara imi da like sora lui si in seara asta unfriend, e totul ciudat.O varianta presupusa de un tovaras ar mai fi ca i-o fi dat parola iubitei, dar nu stiu sigur.Nu imi recomandati sa-l intreb personal ca mi se face sila si greata.

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Roxana, din ce relatezi tu, constat că a încheiat o relaţie cu tine, care eşti o fată educată şi la locul ei, în schimb acum se afişează cu o zăpăcită, incultă, imorală şi pe deasupra şi geloasă, care nu numai că îi verifică telefonul, dar îi şi dă ordine ce să facă.
Eu l-aş întreba dacă la baie se duce singur, sau doar când îi dă ea voie?
În concluzie, nu-ţi mai bate capul cu toţii legaţii de ţăruş, ridică fruntea şi mergi mai departe. Te aşteaptă băieţi mai inteligenţi ca el.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si daca nu te afecteaza, de ce intrebi asta? Inseamna ca te afecteaza, altfel nu ti-ar pasa deloc.

| Sofer a răspuns:

Doar el stie asta. Si-o fi amintit de tine si nu vrea sa te mai vada.

| TristanTzara a răspuns:

Un lucru nu înțeleg: ce legătură are sora lui cu ce face el? laughing