| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Am ambele maini amortite de la cot in jos si nu mai simt decat 50% parca as avea 2 clesti de apucat obiecte.Imi cade f. f. tare parul am ramas aproape cheala se vede scalpul, iar muschii fetei si ai membrelor inferioare se zbat zilnic.Am fost diagnosticata cu spasmofilie, am luat calciu lactic degeaba, acum iau Ca+Mg+vit. D tot degeaba.La serviciu lucrez pe calculator si trebuie sa dau bonuri din casa de marcat, ma misc foarte greu caci nu-mi simt mainile. Poate fi confundata spasmofilia cu atacul de panica? Se rezolva problema daca iau calciu mai mult timp si vit. AT10? Poate fi din cauza pastilelor de slabit Superslim, a nesului consumat zilnic cate 3 pliculete sau infometarii la care m-am supus pentru. a slabi? Astept raspuns urgent din partea cuiva care a trecut prin aceeasi problema si a rezolvat-o

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, starea ta fizica este ingrijoratoare. Faptul ca ai urmat un tratament de slabit si te-ai infometat, poate fi cauza starii tale actuale, dar poate fi si un dezechilibru metabolic. De aceea este imperios sa mergi la dr. de familie care sa te trimita sa faci un set de analize ale sangelui pentru a vedea cauza amortelilor, a caderii parului si a zbaterii muchilor. Nu este de glumit cu aceste diete de slabire. Acestea se fac dupa un control medical si cu recomandarea unei diete potrivite sau unui tratament.
Te sfatuiesc sa consulti de urgenta dr. de familie, iar dupa analize sa-ti spuna la ce specialist trebuie sa mergi. Nu te mai lua dupa nimeni. Nu mai lua nici un fel de pastile.Nu sti ce-ai generat in organismul tau, care a devenit acum de fragil.
Multa sanatate si sa ne anunti ce-ai facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut cumva vaccinul AH1N1? oricum consulta un medic cat mai repede si un medic bun!