| khaterin a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, pisica mea are o problema la un ochi cred ca sa batut cu o alta pisica iar acum are o plasa rosie pe partea de jos a ochiului si il doare, este foarte suparat,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu cred ca ii poti face ceva tu, de obicei pisicile se fac bine singure pentru ca saliva lor e "medicament" pentru ele cand au rana deschisa.

In cazul asta, fiind la ochi nu prea ai ce sa ii faci decat sa il duci la medic veterinar. Oricum probabil o sa treaca de la sine happy

bafta!

| Blacknight2 a răspuns:

Cel mai simplu, e sa mergi la medicul veterinar.