| RAY a întrebat:

Va rog sa nu raspundeti aiurea
dupa ce am facut un test de efort,ecocardiac bun,azi am mers pe jos dintr-o data in piept in partea dreapta ceva ma intepa puternic asa puternic ca nu puteam respira,cand incercam parca un muschi era acolo nu stiu,de luni fac culturism, mam asezat jos a trecut durerea,ce naiba sa mai fac,nu stiu, culmea 2 ore am facut sport nimic un simplu mers pe jos inca ceva de ce se umfla burta asa tare cand beau un pahar de apa?
poate e cineva care sufera aici de o afectiune la inima nu stiu ce sa mai spun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Astfel de accidente se mai intampla, sunt neplacute dar nu iti pun viata in pericol. Acum ca e cald afara, organismul e mai sensibil.
Iar in legatura cu apa, nu o bea pe toata odata, ci mai usor.

| giony54 a răspuns:

Inima nu este in dreapta, este o durere care radiaza de la coloana care probabil a fost prea fortata.

| pilaf a răspuns:

Poate fi un junghi intercostal. Acestea dispar de la sine și nu prea pot fi prevenite din păcate. Vestea bună ste că se întâmplă destul de rar și nu durează mult (ceva ca un cârcel).

Am avut de multe ori aceste junghiuri, sunt groaznice, dar nu prea ai ce face...