| andreeaioanageorgiana2472 a întrebat:

Buna Seara! Nu știu de ce, dar de ceva vreme mă înțeapă in piept, uneori când mă înțeapă nu pot respira bine de durere, uneori parcă este cu presiune, uneori brusc sau mă arde, nu m-am explicat bine dar cred că v-ați dat seama. Acum câteva minute m-a înțepat din nou, eram in pat și m-am mișcat puțin iar în momentul m-a înțepat foarte rău și nu putea respira bine din cauza asta, am mai stat puțin și m-am ridicat, dar tot mă înțepa și mi se părea că se extinde durerea. Tot așa, am pățit parcă acum două zile, de abia mă trezisem și am vrut sa mă ridic din pat și m-a înțepat de nu puteam respira ca lumea. Nu știu de ce, băuturi energizante nu mai beau de ceva vreme, mai bine de o luna și când le consumam in perioada respectiva, nu aveam probleme de genu. Ce mai poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mă înțeapă nu pot respira bine de durere, uneori parcă este cu presiune"

mami, sună la 112, poate fi ceva extrem de grav!

| anonimg a răspuns:

Recomand o vizită la medicul de familie; acesta îți va da trimitere la un medic specialist pentru consult.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Durerea rămâne doar acolo în piept sau se transmite și pe mână? Este pe partea stângă? Numai bine!

| sammie a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un medic.

| teclado a răspuns:

Mergi la urgenta

| ZokoZEW a răspuns:

La fel am avut și eu acum o săptămână. Am făcut niște exercitii la bara (dips) și mi-am dus pieptul prea in fata, iar în momentul ăla am auzit cum mi-a pocnit muschiul in piept. Mă durea foarte tare.Iar după o zi nu mă mai puteam mișca din pat, daca trăgeam aer in piept simțeam că mă împunge ceva acolo.A doua zi am fost la medicul de familie și mi-a dat o crema, iar daca nu îmi trece să mă duc la urgente.Asa am și făcut, am fost la urgente și mi-a zis sa pun gheata pe locul ăla, sa iau o crema, sa nu mai fac efort (flotări).Dar după câteva zile mi-a trecut...Nu ar trebui sa te sperii!

| madallin324 a răspuns:

Vaccinata?