| carinutza25dragutza a întrebat:

Va rog! Urgent

Am mers cu cainele meu la veterinar, si proasta care a vrut sa-i taie "ghearele" i-a taiat mult prea mult dintr-o unghie. Ii curge mult sange din unghiuta. nu se mai opreste si cainele tremura. CE SA FAC? va rog mult sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Teoretic veterinarul despre care vorbesti ar trebui sa stie cum sa opreasca sangerarea, daca nu atunci, Du-l la alt veterinar, rapid...

| carinutza25dragutza explică (pentru Frank51):

Da. ce stie cum sa-i opreasca sangerarea. i-a pus un servetel unde curgea si ne-a trimis acasa

| bogddan4you a răspuns:

Dul la alt doctor si pe acel doctor care i-a facut rana sau sa curga sange in judecata sau la politie pentru ca sai inchida cabinetul dul repede daca ii curge foarte mult sange s-ar putea sa moara.

| MisterTheGamer a răspuns:

Dul la alt veterinar
Repede sa nu lesine ciinele

| Adinutzza2013 a răspuns:

Saracutu! Eu ador animalele si imi pare rau cand aud asa situatii! Eu cred ca ar fi cel mai bine sa il duci la un alt vederinar poate fi chiar o infectie! Du-te urgent cu, cutu la veterinar ca sa nu pateasca altceva mai grav! Da-i un pup din partea mea si fa-i bine! Te pup!

| carinutza25dragutza explică (pentru Adinutzza2013):

S-a facut bine acum big grin sunt foarte fericita. A mai schiopatat ea vreo ora, dar dupa si-a revenit. mersi pentru sfaturi