| thefortgod a întrebat:

VA ROG URGENT!
Eu am aparat dentar cam de vreo 7-8luni.Aparatul este montat doar la dintii de pe maxilarul de sus. Jos n-am aparat.Am observat ca in ultima vreme un dinte a iesit in evidenta, un dinte de pe maxilarul de jos, chiar daca inainte era simetric cu ceilalti. POATE OARE SA FIE DE LA APARATUL DENTAR, CARE E MONTAT PE DINTII DE SUS?! SAU ALTCEVA
Am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Aici nu îți va putea pune nimeni un diagnostic. Sunt multe posibilități, sigur te-ai gandit și tu. Când mergi la ortodont va vedea problema și va ști ce e de făcut. Eventual, daca mai e mult până atunci, poți să îi dai un telefon luni și îi explici frumos. Dar nu are rost sa te panichezi, oricum nu poți rezolva nimic daca te stresezi așa.

| Denisa0954 a răspuns:

In ce sens a iesit in evidenta? S a deplasat mai in fata sau cum? Posibil sa l fi împins tu cu limba, dar spune i asta medicului