| spidy a întrebat:

Va salut! am o problema destul de importanta. duminica seara am facut abdomene multe, iar cand am simtit ca nu mai pot am facut si atunci fortandu-ma..ma rog...luni febra ingrozitoare,marti febra putina,dar de la pranz m-a luat o durere in partea dreapta un pic mai jos de coaste (cand apas cu degetul pe partea laterala ma doare un pic) aseara cand mergeam ma cam deranja acea durere in fine,azi dimneata nu prea ma mai doare, dar tot simt un disconfort...acum vine intrebarea! o fi apendicita sau o intindere musculara? va rog sa ma ajutati daca puteti cei care ati avut asa ceva, maine sunt programat la o ecografie. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai apendicită ar trebui să ai degetul mare de la picior amorţit, iar apendicita nu se vede la ecografie.

| InVisible99 a răspuns:

Apendicita e in partea dr si mult mai jos, daca te doare sub coaste nu are nici o legatura cu apendicita clar.
Mergi la medicul de familie si-ti va spune el/ea.

| Tєqυιℓα a răspuns:

Nu te mai forța ca prostu. rolling eyes

| stone22 a răspuns:

Daca ai intindere de muschi ia aspirina si iti trece daca stai in pat cam vreo 2-3 ore

| ChuckBass25 a răspuns:

Buna:*, am avut si eu aceeasi problema. Eu am avut o intindere de muschi m-a tinut o saptamanastraight face. S-ar putea ca si tu sa ai tot o intindere iti va trece in cateva zile:*. Dar ca sa fi sigura du-te sa te consulte un doctor sa vezi daca ai sau nu apendicitahappy. Dar te avertizez du-te la mai multi doctori deoarece s-ar putea sa te minta:* du-te chiar si la medicul de familie. Sper ca te-am ajutat:*

| Anonnima a răspuns:

Buna! Am avut si eu una ceva asemanator o fi. vreo intindere musculara sau poate ti s rupt un os sau ceva ma mult