| sweetgirl68 a întrebat:

Astazi dimineata m-am trezit cu o durere jos in partea dreapta cam acolo unde sunt apenticele,este putin mai jos de buric (sper ca ati inteles) cand stau jos nu ma doare deloc, dar cand ma ridic si ma intind ma doare. ieri amm facut niste abdomene.e posibil sa fie febra musculara sau am apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Numai un control la medic poate sa-ti spuna ce ai, poate sa fie apendicele.

| Kirito21 a răspuns:

Cred ca ai facut febra musculara daca era apendicita, durerea era constanta nu o simteai doar la efort.

| sweetgirl68 explică (pentru Kirito21):

Mersi pentru parerea tahappyacum ma simt mai bine din fericire

| pirla a răspuns:

Nu cred ca ai nici febra musculara nici apendicita.Si mie mi s-a intamplat la fel si am consultat un medic.Mi-a zis ca am crampe musculare de la oboseala.Deci odihneste-te mai mult si o sa-ti treaca.

| sweetgirl68 explică (pentru pirla):

Da cred ca au fost doar niste crampe, ma rog nu ma mai doare acum sper sa nu mai reapara durerea

| pirla a răspuns:

Nu cred ca ai nici febra musculara nici apendicita.Si eu am patit la fel si am consultat un medic.Mi s-a spus ca de la oboseala am crampe musculare si mi-a zis sa iau o pauza de la sport o saptamana.O sa-ti treaca, dar totusi daca vrei poti consulta un medic.

| AdrianFita a răspuns:

Daca era febra musculara nu te durea decat acolo cred ca e apendicita, adica sunt baiat si am facut de mai multe ori febra musculara stiu ce vorbesc.

| sweetgirl68 explică (pentru AdrianFita):

Nu stiu ce a fost, dar sper sa nu am probleme cu apendicele in viitor mi-e frica de operatii.mersi pentru sfat acum ma simt mai binebig grin

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| observatorul a răspuns:

Consulta un medic cat mai rapid.
Sa ne dam cu parerea nu e prea relevant. Iti indic sa te grabesti putin. Se poate sa nu fie nicio problema medicala doar o mica febra sau un "junghi" dar pentru linistea ta sufleteasca intreaba un expert.

Sa ai spor!

| sweetgirl68 explică (pentru observatorul):

Deocamdata nu pot consulta nici un medic sunt in vacanta, de asta m-am speriat foarte tare in fine bine ca mi-a trecut durerea.mersi oricum:*

| pirla a răspuns (pentru sweetgirl68):

Cu placere

| MelyAcadea a răspuns:

De obicei febra musculara o simti tare si cand razi! Testeaza! Iar daca ai apendicita te doare tot timpul, nu doar la efort. Mai mult ca sigur ai febra musculara.

| MareStefan1970 a răspuns:

Mergi neaparat la medic daca durerea persista. E specific apendicitei sa doara mai tare in pozitia intinsa, decat in pozitie ghemuita. Asta este chiar una din intrebarile puse de medic la consult. Ia-ti si temperatura. La apendicita e intre 37 si 38. Daca trece de 38 e grav! Daca apar si stari de voma sau diaree, fa-ti bagajul pentru 3-4 zile in spital.