| catalin_8429 a întrebat:

Va salut.cine ma poate ajuta in problema cu vindecarea varicelor.fiul meu are 19ani si are pe piciorul sting varice, va rog stie cineva un remediu naturist, fara interventii chirurgicale? va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista remedii naturiste pentru varice. Poate doar sa poarte ciorap elastic special mereu. In rest, daca se agraveaza, trebuie operat, altfel se expune la risc de tromboze.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din păcate numai medicul specialist îl poate ajuta.
Tratamentele naturiste sunt nule într-o astfel de situație.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Nu exista remedii naturiste pentru asa ceva. Urmati sfatul medicului.