| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! De o saptamana am o durere ingrozitoare de la incheietura mainii stangi spre palma si degete, toata acea zona. La inceput a fost doar o amorteala, dar mana mea e slabita din ce in ce mai mult, nu sunt in stare nici sa tin telefonul cu ea. Am doar 20 de ani, ce as putea sa fac? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze: nerv- sau artera stransa, fisura sau luxatie de oase etc.
Doar cu o investigatie medicala cuprinzatoare ( ortopedica /neurologica etc.) se poate depista cauza.

Mergi URGENT la medicul de familie pentru bilet de trimitere la investigatii, altfel risti probleme tot mai mari!

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Fuga la medic! Probabil e un început de paralizie.