| madalinna a întrebat:

De 2 zile, am o durere ingrozitoare in osul mainii stangi(de la cot, pana spre degete). Inainte nu ma durea asa rau, si de obicei mai mult seara, noaptea, cand intram in repaus, insa vad ca de aseara pana acum nu s-a potolit DELOC.Ba chiar ma doare mai rau...
Poate fi de la faptul ca, desi a fost destul de frig( ma rog, in casa nu era chiar frig...era cald) am stat in tricouri?
Ceva sugestii? Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BrD a răspuns:

Probabil te'ai lovit la mana cand erai mai mica si se resimte acum. Intradevar, durerea este de la frig, nu de la cel din casa. Probabil ca ai fost pe afara (unde era frig), si cand ai ajuns in casa (unde era cald) s-a format o diferenta de temperatura care a provocat durerea.

Incearca sa iti masezi mana cand te doare. Sau ia un algocalmin happy.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poate sa fie de la reumatism, din cauza frigului.
Poti sa frictionezi locul dureros cu o solutie de alcool, sare si tuia.

| paulp a răspuns:

Poate cineva sa ma ajute si pe mine aici: http://www.tpu.ro/......cou-sau_1/ Multumesc si imi cer scuze pentru acest raspuns...