| cicanu a întrebat:

Vara asta am fost in Grecia prin iunie si m-am bronzat foarte tare pe fata si mi se pare ca arat oribil, de atunci nu mai fac poze. Plus mai merg saptamana viitoare odata si o sa incerc sa ma pazesc mai mult de soare. Problema mea e ca eu vreau sa ma albesc rolling on the floor) Suna ciudat.dar asta vreaurolling on the floor Niste idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Skiller1997 a răspuns:

Cea mai buna metoda, stai expus la soare iar pielea se va exfolia si tu vei redeveni alb.

| cicanu explică (pentru Skiller1997):

Pfoaii rolling on the floor oare pot sa exfoliez pielea acasa si in alt mod?

| AmiraH a răspuns:

Eu imi doresc sa se prinda soarele de mine si nu prea reusesc. Iti poti exfolia pielea acasa cu zat de cafea (masaj). Inlatura celulele moarte, are mai multe beneficii asupra pielii si cred ca se duce si bronzul

| cicanu explică (pentru AmiraH):

Mi-a recomandat vecina mea asta. Poate o sa incerc cand o sa am zat de cafea rolling on the floor Eu ma bronzez prea tare daca stau 20 de minute la soare. Si nu ma inrosesc deloc, pur si simplu se innegreste pielea.