| cosminvgb07 a întrebat:

Varicocelul se poate face din cauza unei lovituri in abdomen sau din cauza unei întinderi a abdomenului? Daca am varicocel mă balonez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Troll!

| cosminvgb07 explică (pentru Violleta2022):

Nu este troll, aceasta problema chiar o am la testicule

| Violleta2022 a răspuns:

Varicocelul se face la testicule, nu la abdomen si nu au legatura una cu alta.
Umflarea boaselor/testiculelor este din cauza efortului fizic prea mare prin ridicarii greutatilor.
Mergi la medic sa te operezi,!

| cosminvgb07 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu mi s-a umflat testiculul ci vinele alea sunt umflate langa testicul, in sus nu mai sunt umflate tare cu doar langa testicul.Asa se manifestă varicocel?

| Violleta2022 a răspuns (pentru cosminvgb07):

Mergi la MEDIC ca ti s-a explicat aici de zeci de ori!
Urgent la operatie!

| sierra1 a răspuns:

Nene, lasă consultațiile online date de cizmari și du-te la medic (asta dacă ții la tine)

| fyp a răspuns (pentru sierra1):

Hai, mă, serios? Fix tu vorbești despre self-care? Eu când îți recomandam un psiholog, de ce nu-mi urmai sfatul?

| sierra1 a răspuns (pentru fyp):

~ fyp: Dar ce știe un imbecil ca tine?happy~

dar mă-ta (cu cratimă, desigur), de ce n-ar fi ea imbecilă și ce zice de tine?

| fyp a răspuns (pentru sierra1):

Începi să delirezi. laughing) Ia un xanax și calmează-te, prietene! Ce te ataci în halul ăsta?

| sierra1 a răspuns (pentru fyp):

Oooo, ești specialist și in testicule că te fâțâi și p-aici?

| fyp a răspuns (pentru sierra1):

Doar tu știi ce zici acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o sa intri în istoria TPU pentru întrebări repetitive și contul neavând suspendat pana acum rolling on the floor tu cred ca ești fratele lui radandam și ala tot asa,, 100 întrebări repetitive punea "sunteți frați de cruce taica.

| cosminvgb07 explică (pentru anonim_4396):

Domnule eu știu că dau dovada că sunt handicapat dar nu știu ce problema am.

| cosminvgb07 explică (pentru cosminvgb07):

La testicule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosminvgb07):

Tulburare obsesiv compulsiva în cadrul ipoondriei rezultata /cauzata de o tulburare anxioasa netratata. Dar da,, poți avea și un handicap mintal! În cadrul retardului mintal.
Sau ești un troll ce vrei sa pari de categorie de grealaughing daca da, nu prea îți iese sa ști big grin
Ai imunitate puternica pe aici vad rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are deja 1 cont suspendat acum cateva zile, acum si l-a creat pe acesta si continua sa posteze aceeiasi prostie aici.
Nu-i prost, ca-l duce mintea sa-si faca cont ca sa posteze atatea interbari, doar este nesimtit.
Trebuie sa-l raportam adminului!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Îl raportați, apoi își face altul.
Nu e prost, asa i se spune pe strada.

| cosminvgb07 explică (pentru Violleta2022):

Nicu nu știu despre cine este vorba de ați raportat contul acum câteva zile, eu am doar acest cont, nu mai am sau avut altul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cosminvgb07):

Sigur ca ai acest cont, cel de saptamana trecuta plin de obsesia "varicolcelului" ti-a fost suspendat deja.
Am sa rog adminul sa-ti blocheze adresa de IP ca sa nu mai pui atat spam aici., fiindca ti s-a raspuns la toate intebarile si tu continui sa ignori emsajele postand aceesi porcarie de cateva ori pe zi.

| IonutAista a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu știi ceva?

| Denila123 a răspuns:

Si eu am varicocel
Anu trecut l-am facut
Eu baiat istet sa ridic dale" saci de sare
Si acu nu mai pot sa ridic decat 10 kg
Daca ridic 20 trebuie sa tin maxim 3 secunde alfel incep intepaturi temperatura ridicata la scort
Numai cu apa rece incep sa revin
Dar problema nu se rezolva doar pentru moment de 3 4 zile
Si mi-e frica sa zic doctorului sa ma opereze?
Am fost la control si mi-a zis ca nu am nimic
Cu timpul poate un varicocel si o hernie inghinala

| IonutAista a răspuns (pentru Denila123):

Eu am o vena pe testicul după ce m-am lovit sa fie oare varicocel?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Da, funda?

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Folosiți aplicația "Ada" pe telefon, va întreabă ce simptome aveți și va arata diferite boli posibile legate de simptomele dvs. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ada.app

| Mihai8767 a răspuns:

As putea sa ma iau de faptul ca e a 100 postare pe tema asta da nu o sa o fac. Cel mai bun sfat îl poți lua de la medic nu de pe TPU, aici toți ne dam cu părerea nu cu experienta. Începe cu medicul de familie, el te v-a îndruma unde sa te duci.