| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Venă spartă?
Acum un am fost lovit in tibie cand jucam fotbal(de mai multe ori in acelasi meci) si cred ca mi s-a spart o vena, s-a invinetit pe o suprafata de 20 de cm. Am fost la medicul de familie si mi-a recomandat un gel, nu mai stiu exact cum se numea, si-a facut treaba, dupa cateva saptamani nu se mai vedea nimic. Dar in zona respectiva parca a ramas o sensibilitate mai mare si recent am vazut ca s-a invinetit putin pe o suprafata mai mica, cam in zona loviturilor. Si asta fara sa ma mai fi lovit sau poate ca a fost o lovitura minora, ce-i cert e ca acum din mai nimic se invinetese, daca pun mana acolo simt ca e mai tare, mult mai tare, parca ar fi piatra si parca putin umflat... ce sa fac? Unde sa ma duc? Medicul de familie e cam plictisit de viata si imi spune ca n-am nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mergi la Kinototerapie. Până atunci să masezi ușor zona.