| LaurNebunu a întrebat:

Vi s a intamplat seara cand vreti sa va culcati sa tresariti fara sa visati ceva?
Mie asa mi se intampla de vreo saptamama

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Eu tresar inainte sa adorm laughing

18 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu cred ca nu visezi nimic. Probabil visezi ceva, dar uiti imediat ce-ai visat. De obicei asa e cu visele, putini isi amintesc ce viseaza, si mai ales detaliat. Tu probabil din cauza sperieturi, uiti chiar tot din ce-ai visat si ai impresia ca n-ai visat nimic.

| Xpressurself a răspuns:

Toata lumea a avut acest fel de experienta. e reactia organismului la impresia ca vei fi atins, aluneci. sistemul nervos reactioneaza da orce stimuli. de ce crezi ca pilotii de f1 memoreaza traseele in intregime si se antreneaza folosindu-si imaginatia. exact din acelasi motiv. odata ce organismul a invatat sa raspunda unor comenzi o va face automat si timpul de reactie va zi mai scurt, la fel si timpul in care termina o cursa de f1

| Ramo137 a răspuns:

Dap. Este de la oboseala.

| Daniellllll1 a răspuns:

Da,mi s-a intamplat, am zis ca sunt nebun.

| KMaddieK a răspuns:

Da mi s-a intamplat, cica simti pe "cineva" ca te atinge smug. Nu stiu cat de adevarat e laughing

| noone33 a răspuns:

Am auzit ca e spasm. NU sunt sigur. dar asa am auzit.

| LaurNebunu explică:

Putin

| LaurNebunu explică:

Da e un fior pe spate ca eu dorm doar in pantaloni

| Xscape a răspuns:

Este un rezultat al sub-conştientului, pe timpul zilei poate te-a surprins ceva, te-a speriat ceva, însă nu ai dat importanţă, însă sub-conştientul tău, da, aşa că reacţionează noaptea, în somn sau, în starea dintre somn sau chiar treaz complet. happy

| LaurNebunu explică (pentru Xscape):

Doar ca in cazul meu nu se intampla asa si toata ziua stau in patlaughing

| Andrey12 a răspuns:

Probabil ai niste sentimente sau fiori care sunt create de starea ta de spirit. Sau nu esti obisnuit cu vrema.

| bogdan1319 a răspuns:

Este perfect normal. Si mie mi se intampla! big grin

| Annabelle21 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Simțeam ca alunec de pe scări, sau ca mă urmărește cineva. Și eram treaza, nu dormeam, nu nimic.

| MayaMariaIonela a răspuns (pentru Annabelle21):

Si eu simteam ca alnec pe scrai si tresaream sau simteam ca ma atinge si in acel moment simteam si un fior

| MayaMariaIonela a răspuns (pentru Annabelle21):

Si eu simteam ca alunec pe scari si tresaream sau simteam ca ma atinge si in acel moment simteam si un fior

| Bubulache a răspuns:

Da, s-a intamplat. Parca simteam un fior pe sira spinarii.

| SamGodspeed a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti mai intai ce anume s-a schimbat in comportamentul sau stilul tau de viata in ultima saptamana. Ar putea fi oboseala, consumul in exces de cofeina sau expunerea indelungata la radiatiile monitoarelor (PC, TV, etc).

| LaurNebunu explică (pentru SamGodspeed):

Cofeina nu beau niciodata si nici alte prostii