| ankutik a întrebat:

Vi sa mai intamplat sa va doara si sa va usture atunci cand urinati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| catalina_8997 a răspuns:

S-ar putea sa ai ori o infectie urinara ori niste probleme la rinichi, nisip ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| AnnielaIoana a răspuns:

Este posibil sa ai o infectie urinara.Ar fi cazul sa mergi la doctor.Pana ajungi ai putea lua un antispastic(No-spa 1 comprimat de 3 ori pe zi insa nu se recomanda in insuficienta hepatica, renala sau cardica)si un dezinfectant urinar(URICOL - 1 pliculet dizolvat in jumatate pahar cu apa. Uricol are aceleasi contraindicatii ca si No-spa). Multa sanatate!

| ankutik explică (pentru AnnielaIoana):

Pai si cu no-spa imi va trece?

| AnnielaIoana a răspuns (pentru ankutik):

Este foarte posibil sa fie o infectie urinara.Insa nu sunt medic.Doar in urma unui consult poti afla exact, si daca este asa iti va prescrie un antibiotic.No-spa este un antispastic, iar Uricolul este un dezinfectant urinar.Citeste cu atentie prospectul inainte de administrare.

| ankutik explică (pentru AnnielaIoana):

Multumesc

| AnnielaIoana a răspuns (pentru ankutik):

Nu ai pentru ce! Ma bucur daca te-am ajutat.Multa sanatate!

| ankutik explică (pentru AnnielaIoana):

Multumesc la fel.

| DbhaiiW a răspuns:

Da, mi sa intamplat `! Du-te la un doctor thinking sau foloseste multe lichidee :*

| ankutik explică (pentru DbhaiiW):

Si ce ai facut?