| of983 a întrebat:

Vin cu o noua problema.Astazi in jurul orei 9-10 dimineata am luat o pastila pentru gat ca sunt răcit iar diseară este majoratul unui tovaras, pot consuma alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

O singura pastila nu face minuni, trebuie macar 2 zile sa iei, poti consuma dar nu isi mai fac efectul pastilele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pastilele de gat nu au treaba cu alcoolul

| of983 explică (pentru suntserios):

Deci daca sunt racit si am luat pastila nu se intampla nimic daca consum alcool