| Victoria18 a întrebat:

Daca am luat o pastila de Nurofen Ibuprofen dimineata si acum am "gustat" o gura de tuica pe care mi-a dat-o tata iar la urma mi-am amintit ca am luat pastila, patesc ceva? Pot sa iau pastila si diseara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu patesti nimic. Poti lua pastila diseara. Bautura NU face bine la sanatate si e o adevarata crima sa bei, chiar putin, cand esti bolnav

| darrio2007 a răspuns:

Copil fiind, iti da taica-tu tuica?
Tata iubitor.

| Victoria18 explică (pentru darrio2007):

Nu sunt chiar copil. laughing poate minor. Pai mi-a dat o gura ca face bine la sanatatehappy nici el nu bea pana se imbata, doar putin... ca orice om. plus ca imi da din joi in Paste.

| darrio2007 a răspuns (pentru Victoria18):

Si cand vei fi mare, nu iti mai da nimeni. Iti iei singură.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Victoria18):

ESTI COPIL; cata vreme sunt in viata parintii tai. Pe viitor sa eviti amestecarea medicamentelor, cu baturile alcoolice

| DeyCj a răspuns:

N-are nimic.Nu e antibiotic.Nici de e antibiotic de la o gură de jinars n-ai nimic.Acuma dacă bei „anestezicul" în doze mari și de nu iei ibuprofen sau antibiotice are efecte secundare nasoale.

| Donsavas a răspuns:

Nu. O iei alta data. Sa nu mai bei. Nu pățești nimic de data asta da dățile viitoare iti cedează ficatul.

| suntserios a răspuns (pentru Donsavas):

Cedeaza ficatul de la o gura de tuica si un nurofen? Lool

| Donsavas a răspuns (pentru suntserios):

Ii cedează ficatul de la obiceiuri proaste si neglijență.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu pățești nimic. Nurofenul nu e antibiotic. Am luat 2 paracetamol dimineata si la amiază si dupa seara m-am apucat de băut. laughing

Răspuns utilizator avertizat