| ingerashpierduth a întrebat:

Vineri merg sa imi refac analizele deoarece data trecuta transaminazele mi-au iesit cam mari(dublu fata de valoarea normala). Cineva mi-a zus ca as putea avea hepatita C insa nu are cum pentru ca nu am primit sange si nici contacte sexuale nu am avut.Intrebarea e ce sa mananc si ce sa nu mananc pentru ca sa imi iasa teansaminazele cat de cat normale.Pot fi asa si de la lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici la stomatologie nu ai fost?
Faci markerii hepatici.
Pentru scăderea transaminazelor trebuie ai un diagnostic diferențial.
Multă sănătate.
Pa, pa.