| Vanessa18 a întrebat:

Am facut niste analize saptamana trecuta si valoarea lui ALT a fost 108, valoarea normala fiind 35. Am repetat analizele si de data aceasta a scazut la 65. In tot acest timp am luat Liv 52 si am consumat multe frute si legume. Analizele de hepatita sunt negative. Mentionez ca am 20 de ani si in ultimele doua luni m-am ingrasat 10 kg. As dori o parere. care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Orice ar fi cel mai probabil e tot de la ficat.
Din cauza lui te poti ingrasa inexplicabil.
Dar tu cate kg ai si ce inaltime?

| Vanessa18 explică (pentru aimullah123):

1.75 inlaltime si 70 de kg