| angel34love a întrebat:

Ce inseamna testosteron ridicat la femei? Adica mi-am facut analizele si testosteronul mi-a iesit dublu cat valoarea normala. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Suferi cumva de pilozitate excesiva, oboseala accentuata, anxietate, cresteri necontrolate in greutate, dureri si tulburari menstruale, infectii urinare si acnee? Sunt toate produse de dereglarile hormonale din organism date de excesul de hormoni androgeni.

| AlexC a răspuns:

Testosteron este secretat de glande tipic pentru barbati. S-ar putea sa ai cresteri in greutate, sa iti creasca mustata sau mai mult par (nu in cap).