| Anonim6666644 a întrebat:

Voi avea beneficii daca retunt la suc(Pepsi, Fanta, Sprite) si beau doar apa? Acum beau 1 litru de suc pe zi, daca nu o sa mai beau deloc o sa dau mai repede jos grasimea sau nu prea are importanta un litru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu stiu daca ai vazut, dar s-a facut un experiment.
Daca pui o bucata de carne in cola si lasi asa o perioada, carnea va disparea.

Cola are numai efecte negative.Bea apa ca e sanatoasa, te deshidrateaza.

| Aliaaa a răspuns:

Un litru pe zi mi se pare exagerat de mult, doar gandeste-te cate toxine sunt intr-un litru de Cola (de exemplu).Si da, din cate stiu, bei multa apa si sucuri naturale (facute in casa), implica te deoxificii, deci slabesti mai repede si esti mai sanatoasa Sper ca te-am ajuta Funda?

| AlexSgJ a răspuns:

Mai bine bei suc natural facut in casa si sa nu bei cumparate