| andra_8151 a întrebat:

Voi ce diete ati tinut si au dat rezultate?(cate kg ati pierdut si in cat timp)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Am tinut dieta disociata si am slabit aproape 9 kg in 2 luni jumate. Si am mancat destul de mult si cam de toate, in afara de dulciuri. happy :*

| denisuk12 a răspuns:

Pai eu in 7 saptamani am dat jos 7 kg iar in 3 luni 15 kg.Tot ce am facut a fost sa nu mai mananc paine,carne de porc, dulciuri, preparate din carne si sa faci exercitii fizicewinking

| Yukidaruma a răspuns:

Eu am slabit 10 kg in 4 luni, nu este prea multe dar am facut acest lucru sanatos, adica fara infometare sau cine stie ce, nu este prea indicat sa slabesti mult si repede, si nici sanatos, eu tot ce am facut a fost: sa scot din alimentatie painea, prajelile, dulciurile, laptele, tot ce e gras, produse de patiserie, fast-food, sucurile...etc, exercitii fizice, multa apa de baut, 3 mese pe zi, seara ceva usor, si fara fructe seara, mi-a spus-o nutritionistul, ca de la fructe seara te ingrasi, si cam asa am slabit eu, acum depinde, mai cunosc o vecina care tot asa a mers la nutritionist si i-a dat un regim mai cu de toate sa zic asa, in timpul verii: 1 zi manca ce dorea ea, (mai putin paine, sau daca era, manca paine cu taratie, fara gume se mestecat, prajeli si alte condimente in afara de sare) si o zi, toata ziua mcnca numai pepene, am incercat si eu acest regim vreo 1 luna si ceva si am slabit cam 5 kg, adica la acest regim trebuia sa slabesti cam 1 kg pe saptamana dar puteai si mai mult daca te fortai, erai mai atenta la ce mananci la ziua cu de toate, alt regim la care se slabeste destul de mult, (am incercat dar am slabit foarte putin, acum depinde si de organism, unele persoane slabesc altele chiar se ingrasa), ar fi unul o zi cu o zi de exemplu: luni-mananci doar citrice (portocale, grefe...etc), marti-lactate (orice, dar fara lapte), miercuri-fructe (mere, pere.etc), joi-peste, vineri-pui, si asa mai departe, acestea au fost cateva regimuri, dar daca vrei unul sanatos si bun te sfatuiesc sa consulti un nutritionist, acesta iti va da o dieta pe masura organismului tau, si iti va spune ce ai voie si ce nuwinking

| AndreiIulian a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce slabesc 30 de kile in cateva saptamani.
Le pun la loc chiar mai repede, si poate chiar mai mult
Eu am slabit 15 kile in 4 luni. Da, 4 luni.
Ar venii cam 3.7 kile pe luna.
Dieta, hmm. am taiat de tot dulciurile, si putin atent seara la ce mananc, fara prajit si sport.
Incearca sa labesti maxim 3 kile la 2 saptamani, in acest mod o sa te mentii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 kg in 5 saptamini fara nici un fel de restrictie alimentara. Fara nici o dieta.Numai bine.