| AliinaSomerhalder a întrebat:

Voi ce diete ati tinut care au dat rezultate in timp scurt?
Eu am tinut Dukan si nu prea sunt multumita de ea. As vrea sa mi spuneti ce ati tinut voi si cat ati slabit si in cat timp. Va rog, e urgent! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, lasă "dietele minune"!
Practică și un sport de masă și combină cât mai corect alimentele, hidratare.
Pa, pa.

| Arekandera a răspuns:

Cat timp ai tinut dieta? si cate kg ai slabit?

| AliinaSomerhalder explică (pentru Arekandera):

Vreo 1,5-2 kg in 5 zile. Doar faza de atac am tinut-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Si eu am tinut dieta Dukan anul trecut si am slabit in medie 4 kg dar nu exclusiv retetei(am tinut-o aproximativ o luna) ci mai ales datorita lamaiei.
O sa te intrebi sigur-cum se poate?
In fiecare zi in loc de binecunoscutele sucuri carbogazoase de la magazin le-am inlocuit cu un amestec de lamaie cu miere de albina naturala-sau chiar nimic uneori.
Am mai folosit si ceai verde chinezesc(foarte amar la gust-si oarecum neplacut).
Am adaugat in dieta peste, pui(in loc de carnuri), am mancat fructe inainte de mesele principale(in special banane)-deoarece tin satietate si asfel mananci mai putin.
Am renuntat(partial) la dulciuri.
Sper sa te ajute si pe tine experienta mea!

| SellEvans777 a răspuns:

Incearca dieta cu tarate.