| cipailina a întrebat:

Ce cure/diete de slabit ati tinut dar care sa dea si rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Tin si eu ceva gen dieta de aproximativ 10 zile si am slabit 5 kg(m-am cantarit azi).Nu este o dieta standard, ci mananc cam ce am la momentul repectiv in casa. Exemplu de mancare intr-o zi:dimineata 2 oua si 1 felie de paine+1cafea sau un ceai verde, la pranz o portie de supa goala, la ora 4-5 dupamiaza un mar sau alt fruct(poti manca si o salata cu foarte putin ulei) iar seara dupa 6 nu mai mananc beau doar 1ceai verde(ajuta foarte mult la slabit).In plus fac 200 de abdomene pe zi, 100 dimineata si 100 seara.Sincer,daca mi-a fost pofta de cartofi prajiti am mancat, sau de altceva dar in cantitati foarte foarte mici.Bafta.

7 răspunsuri:
| MireeeLa a răspuns:

Eu iti recomand trei diete:
1. Dieta cu apa timp de sapte zile de diminata pe stomacul gol in loc de miculdejun bei un pahar cu apa tot asa timp de cinci zile la catr adaugi un pahar si scazi dupa ce ai adaugat cele cinci pahare.Rezultate: 4-5kilograme pe saptamana.
2. Mic dejun

1 mar
omleta cu branza degresata

Pranz

1 mar
Piept de pui la gratar cu garnitura salata de legume verzi

Gustare

Un iaurt mic degresat

Cina

1 mar
Peste (somon, crap, pastrav) la gratar cu o salata verde si legume la gratar
3. Dieta dukan.Rezultate 25 kilograme luna.Iti recomand ca in prima saptamana sa nu te abati pentru ca slabesti mai repede.
Dper ca te-am ajutat!

| rutanklan a răspuns:

Cura care da cele mai bune rezultate e pierderea timp de 2, 3 saptamani in mijlocul unei pustietati unde sa nu ai decat apa...

| QiCKaaTc a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu tii cure, pentru ca nu sunt sanatoase... Cunosc cateva persoane care, da, tin cura, ( vegetarieni ) dar au bani, si-si cumpara diverse aparate pentru slabit / sport si, daca mananci doar legume, va fi o lipsa si nu prea e bine.

Eu, unul pentru a slabi nu mancam dulciuri ( f. important ) carne multa ( adica, mancam, dar nu din abudenta ) si in ultimul rand, eram foarte activ, jocuri in aer liber si nu eram lacom si am slabit foarte repede!

funda?

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Mananca o grefa pe zi si o sa vezi diferenta.Succes!

| IwantToPlayAGame a răspuns:

Simplu,n-am avut niciodata mai mult de 100 de kg sa fiu nevoit sa tin prostii deastea.Mananc cat sa ma satur, nu o coaja de paine si o cana de ceai la 2 zile.

| cipailina explică (pentru IwantToPlayAGame):

Nici eu nu am avut niciodata mai mult de 70 de kg, insa sunt mai grasa cu 10 kg decat ar trebui.

| micuady a răspuns:

Sunt foarte multe diete si site-uri care ofera sfaturi. Eu, unul, cred ca tine cel mai mult de ambitie si indivit. Dietele pe care le recomand sunt: https://diete24.ro/diete-de-slabit.html