| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti raciti,mai exact sinuzita ca la mine e mai greu cu sinuzita,trece foarte greu si apare foarte usor, eu stau undeva la la mai putin de 50m de olt,de raul olt si aici e curent mare, caci m-am mutat aici acum un an si de atunci sunt mai mereu racita FUUUUUUUUUNDA de asemenea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Antibiotice ca să scapi de sinuzită. Câte o pastilă pentru durerea de cap și febră, un ceai fierbinte, eventual o supă fierbinte și dormi mult.

| Ionelauser a răspuns:

Buunaa! si eu am probleme mari cu sinuzita si. imi trece cu antibiotice happy. e putin urat dar ca sa ameliorez durerile si nasul infundat poti folosi un inhalator mentolat de la farmacie costa 1 leu sau 1 leu si 50 de bani picaturii de nas. densfunda foarte bine, dar nu le folosii prea des si picaturii de inhalatie. costa cel mult 8 lei si is buune pui 10 picaturii in apa fiarta si stai cu un prosop in cap. ( apa sa fie in lighean) si inhaleaza aburii. ajuta mult si desfunda ( sa ai un servetel langa tine )
eu folosesc Herbaflu inhalant. happy iti recomand.
Nu uita sa treci pe la medic happy