| DanielDusinez a întrebat:

Voi ce medicament(e) luați atunci când sunteți răciți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Nurofen (raceala si gripa)+parasinus si homeogene pentru gat,dar astea doar in cazuri de raceala mai severa.
In rest, numai ceaiuri cu lamaie si miere, supe, ciorbe, fructe citrice (pentru vit C), zeama de lamaie 1lg de 3ori/zi.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Paracetamol

| darrio2007 a răspuns:

Antivirale.

| RAY a răspuns:

Zinc,vitamina d, supa de pui, vitamina c, ceai de raceala

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Miere cu lămâie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iau medicamente. Dar mă îmbrac gros, beau apă cu lămâie și miere, și fac un duș fierbinte.