| bubu12234 a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti răciți? Ce medicamente luați, cum vă alimentați și cum faceți să vă treacă timpul?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Beau ceai de ghimbir cu lamaie si miere cateva cani pe zi si daca ma simt rau Theraflu si Tantum verde daca ma doare rau in gat. De obicei citesc, ascult muzica sau ma uit la un film bun si mai uit de starea proasta in care sunt.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Miere bio + usturoi + ceai de raceala + supa de pui cu o pulpa de pui =astea sunt demonstrate stiintific ca functioneaza

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Coldrex max grip. Bagam doua plicuri din alea, unul dimineata si unul dupa amiaza, cand simteam muschii durerosi (aveam o gripa ceva), si am pus tabla pe acoperis, pe la 8 grade, in vant. Atat de bine ma simteam laughing
Ca sa treaca timpul... Muzica (sau manele), TV, TPU, ture de oras cu masina. Ca de obicei.

| drutzix a răspuns:

Nimic, astept sa treaca. Raceala comuna nu are leac, poti doar sa ameliorezi simptomele.
Ca sa treaca timpul dorm sau ma uit la filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen.Citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe ceaiuri si sucuri naturale, nu prea iau medicamente doar Magneziu si B6
Incearca sa te feresti cat mai mult de mijloacele de transport in comun.

| EcceHomo a răspuns:

Nu iau medicamente niciodată. Când sunt răcită, deşi se intâmplă destul de rar, imi fac ceai cu multă lamâie şi plec la sală. Acolo transpir de mă găsesc dracii şi termin şi doi litri de ceai cu lămâie.Fac apoi o baie fierbinte şi mă bag in pat.Somnul mă ajută extrem.

| Vanishgold a răspuns:

Mai puține medicamente, prefer ceaiul, lămâia și mierea. Citesc, gătesc, ma uit la TV, fac curat, ordonez chestii. Evit să stau în pat pentru că îmi dă senzatia că sunt mai bolnavă decât par și nu-mi place. Dacă mă simt foarte rău, stau și în pat.

| gabbyella200051 a răspuns:

De oicei consumi mai mult ceai cald mănânci miere si ca sa treacă timpul te uiti la filme pe telefon