| Annd a întrebat:

Voi cum ati folosit mai exact Skinoren? este nevoie o noua clatire a fetei dupa cateva minute?
Funda, Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am folosit acest tratament, dar am citit despre el.In orice caz,in cazul tuturor tratamentelor impotriva cosurilor(cu foarte mici exceptii,printre care sunt convinsa ca NU se numara si Skinorenul), trebuie lasat sa actioneze mai mult timp, minimum 4 ore,pentru a avea timp sa-si faca efectul,de abia dupa aceea se curata pielea,cu apa si sapun(de preferat dove, e mai delicat cu pielea, sau cu un sapun lichid).In 10 minute de abia daca intra cat de cat in piele.Astfel de tratamente se folosesc,in general,o data sau de doua ori pe zi; daca problemele nu sunt grave(cateva cosuri care apar din cand in cand),se aplica doar noaptea,inainte de culcare si se lasa sa actioneze pana a doua zi. Daca problemele sunt ceva mai grave, aplica-l si dimineata, dupa curatarea fetei si lasa-l sa actioneze minimum 4 ore.Numai bine.

1 răspuns:
| didia98 a răspuns:

Pai da cam peste 10 minute cel mult ia incearca.o sa mearga. crede-ma funda?