| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cum ati slabit? Ce dieta ati tinut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stefyepetpu a răspuns:

Nu stiu daca o sa iti priasca, dar timp de o saptamana ar trebui sa faci asta : dimineata la ora 8, 9 (trebuie sa iti faci un program de somn, spre exemplu ca sa te trezesti la 7 30, 8, ar trebui sa te culci undeva la ora 21 30 ) si ar trebui sa iti faci cereale (de ovaz) cu lapte, la ora 12 un orez cu legume, si seara 2 felii de paine cu branza topita sau salata. Dupa o saptamana,poti sa te mentii, si la asta ma refer sa mananci sanatos: legume la cuptor, piept de pui cu legume, salate, fructe.Ca sa te mai resfeti, iti recomand sambata sa mananci fast food, spre exemplu spartan, de acolo iti poti lua un meniu souvlaki, mediu.

| stefyepetpu a răspuns (pentru stefyepetpu):

Am uitat sa mentionez ca nu trebuie sa mananci dupa ora 18. In plus, daca vrei sa faci sport, iti recomand sa urci si sa cobori scarile de 5 ori, asta o poti face intr.un bloc cu 4 etaje.

1 răspuns: