| JustAnonim a întrebat:

Voi cum le-ati spus paritilor(mama) ca va venit menstruatia?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

I-am arătat că chiloții mei s-au murdărit foarte repede și ea mi-a zis că mi-a venit ciclul a spus că de acum sunt domnișoară, și că mâine poimâine o să port sutien, baftă! fundita?

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

M-am dus la mami și i-am zis:
„Mami, îmi curge sânge din păsărică și mă jur că nu i-am făcut nimic!"

| Natashha a răspuns:

A fost o situatie nasoala.La o adica, nici acum nu ma descurc prea bine la subiecte de genul asta laughing, cu nimeni.Eu i-am scris pe o foaie,colorata cu fel si fel de bulinute rosii:"draga mama,sunt fata mare, mi-a venit menstruatia", i-am lasat-o pe masa si am plecat la scoala.Asa fac si acum cand am nevoi de cate ceva.incearca si tu, chiar mergelaughing...

| Unicucebeea a răspuns:

Mama si-a dat singura seama... absobantele din gunoiI don't want to see

| Deniiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Parca tie rusine.dar nu trebuie sa iti fie frica. spui asa: Mama nu stiu cum sa iti spun.dar mi-a venit menstruatie. dar ai grija sa nu te auda fratele sau sora[daca ai]. mama o sa te inteleaga.

| AllllleeeexAndraaaa a răspuns:

Pai ii spui frumos ca ti-a venit, ca n-are ce rau sa iti faca, si apoi ea iti zice ca bine laughing si iti arata cum sa folosesti absorbantele si toate cele.