| BaciuFlorin a întrebat:

Voi cum va simțiți in ultima perioada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ma simt foarte trist ca au murit atatia oameni din cauza lui Bil Geit.

| Frank51 a răspuns:

Foarte bine. Merg la facultate, la sală, la muncă, mănânc sănătos și chiar totul merge super după perioada aia de stat în casă. Dacă nu ai un program și un schedule pe care îl repeți zilnic e nașpa, și eu ma simțeam la fel înainte.

| BaciuFlorin explică (pentru Frank51):

Ma bucur sa aud asta, apreciez sfatul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Chapeau! Permite-mi totusi sa te intreb o singura chestie - ce te oprea inainte sa iesi din casa? Puteai sa iti faci un bilet de-ala ca mergi pana nu-stiu-unde si inapoi si sa freci duda prin cartier toata ziulica, nimeni nu avea vreo baza legala sa te opreasca.
On-topic: Din ce in ce mai bine. Sau nah, din ce in ce mai putin rau.

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu m-am referit la perioada asta în care puteai merge liniștit. Problema este că nu am avut ce să fac în afara de cursurile de la facultate, și să merg așa de nebun singur pe stradă nu prea îmi vine. De ieșit am mai ieșit cu tovarăși, dar mai rar și acum că totul e aproape la fel ca înainte mă face să mă simt aproape normal laughing

| Frank51 a răspuns:

Vezi că nu ești acasă la mami, ești într-un loc public în care contează prima impresie, pe care apropo ai stricat-o deja. Ma exprim fix cum vreau eu, nu înseamnă că nu sunt solidar, vorbești aiurea rău.

| Frank51 a răspuns:

Nu te supăra, dar ești incoerent. Plus de asta mi se pare ca ești și rasist. Nu mă deranjează, atâta te rog de aucm înainte când vezi că răspund undeva, să nu îmi comentezi la răspunsuri, altfel ai Block.

| StrongHeart a răspuns:

Incerc sa-mi gasesc locul in lume si e greu.Incerc sa inteleg de ce exista atata suferinta,boli, pandemii, poluare, coruptie si cum sa facem sa fie un loc mai bun.
Stiu, ma gandesc cam departe.

| BaciuFlorin explică (pentru StrongHeart):

Nu exista suferința, noi ne facem aceasta idee, viata e frumoasa oricum si trebuie trăită, nu trebuie sa te complici cu întrebări fara răspuns, doar bucura te ca ai avut ocazia sa vezi răsăritul si azi big grin

| DonEduardo a răspuns:

Eh, depinde cum vrei sa o iei.

| BaciuFlorin explică (pentru DonEduardo):

Clar, eu zic o varianta mai Glamour?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără gust și fără miros...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am covid, sunt pozitiv. Știu asta.

| Davidutz777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nasol. dar o să îți revii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Confuză...

| BaciuFlorin explică (pentru anonim_4396):

Asta i trist, nu te lasa descurajata, o sa fie bine, daca vr sa vb o poti face aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi vad de viata. În general asta ma multumeste.

| lifit a răspuns:

Foarte bine, datorita nivelului meu marit de testosteron.

| BaciuFlorin explică:

Vrei sa discuți? Da mi pm

| BaciuFlorin explică:

Si eu am inceput sa sufăr de anxietate datorită condițiilor actuale, totul e in zadar, e un virus pe care-l vom contacta oricum mai devreme sau mai tarziu

| BaciuFlorin explică:

Da, saline sunt deschise si școlile dar doar pentru unii elevi, sor mea e clasa a 8 a si merge la scoala

| Katsune a răspuns:

In ultima perioada am inceput sa ma simt putin mai bine. happy Tu?

| BaciuFlorin explică (pentru Katsune):

Am momente si momente, imi fac griji nefondate, muncesc, ies cu prietenii simt o oboseala psihică da i Ok bă?

| Katsune a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Hmm...Cred ca toti mai avem si perioade dintr-astea. Deci da, cred ce e ok, dar se poate si mai bine!winking Trebuie sa faci ceva cu oboseala psihica, altfel, nu va mai fi asa bine...

| BaciuFlorin explică (pentru Katsune):

Incerc sa ma remediez oricum tot rau i spre bine

| Davidutz777 a răspuns:

Incerc sa fiu fericit și să las grijile deoparte. nu mă ajută cu nimic sa fiu supărat. sincer. și cred că nici pe tine. incerc sa nu îmi pese de ceea ce se întampla in aceste vremuri, ști cum sunt? Ce o vrea Dumnezeu. nu mă aștept să meargă ceva bine. nu mă aștept nici la rău, pentru că bine de acum încolo nu ne mai vedem cu panaramele astea de parlamentari, totuși speranța că o să fie bine ne rămâne dar foarte putina... Asta e viața frate. treci și prin bine și prin rău. oricum te asigur că nu poți să mergi numai prin rău. depinde de modul în care vezi lucrurile. fiecare avem zile bune și zile proaste!

| BaciuFlorin explică (pentru Davidutz777):

Cred ca nu ar trebui sa mai fim negativiști