| Hugef a întrebat:

Voi mai creste mult in inaltime? Ajung sa depasesc 2 metri? Sunt baiat, am 14 ani si masor 1.95. Joc intr-o echipa de handbal si sper sa ajung sa am 2 metri inaltime si chiar sa ii depasesc. Ce sanse am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Sanse enorm de mari de indata ce ai numa 14 ani, gandeste-te ca inca esti in crestere cativa ani buni deci daca acum ai 1.95 m o sa ai peste 2 m fara stres si lejer. happy

| SandraM a răspuns:

Baietii cresc pina la 20-21 de ani si daca la 14 ani ai deja 1, 95m, o sa ii depasesti cu siguranta. Sportul care opreste cresterea in inaltime este culturismul, handball ajuta happy

| qMoonShine a răspuns:

Pai daca cresti asa de repede in viitor nu o sa mai cresti asa de mult, cunosc o gramada de cazuri si stiu ce vorbesc!

| MIChan a răspuns:

Destul dde probabil. o sa mai cresti