| anonim_4396 a întrebat:

Voi mâncați carne, lactate de țară? Oamenii de la țară sunt mai sănătoşi, trăiesc mai mult şi muncesc în gospodărie indiferent de vârsta pe care o au. Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca gasesc carne de tara cu cel mai mare drag. Lapte nu mai pot sa beau, m-am obisnuit cu cel de la supermarket si acum ala "natural" mi se pare ca are un gust ciudat. laughing Oua iar iau in general de la tarani

| Bondarel99 a răspuns:

Carnea din comert e injectata cu hormoni si mai stiu eu ce.
Laptele din comert nici nu e sigur ca vine de la o vaca laughing
Ouala din comert sunt de la gaini stresate si cica sunt nesanatoase.
Fructele si legumele de import sunt pline de pesticide.
Daca vrei sa traiesti sanatos sa te muti la tara unde nu e poluare, sa iti cresti tu mancarea sau sa iei de la oamenii gospodari de acolo din sat.

| Andreeush a răspuns:

Bineinteles că cei de la țară mănâncă mai sănătos.
Tot ce vezi prin magazine e injectat cu tot felul de chimicale.

| minrest a răspuns:

Muncesc la varste mai inaintate; aici iti dau dreptate. Celelalte doua afirmatii, oricat ar parea de atragatoare si de bun simt, intra in coliziune frontala cu statistica medicala: Oamenii care locuiesc in mediul rural traiesc mai putin, si sunt mai bolnavi decat cei din mediul urban.

| Demidol a răspuns:

As vrea eu. Dar unde sa gasesc? Nu in toate orasele se gasesc pe piata, produse sanatoase de la tara.

| gothicbat a răspuns:

Da, uneori.

| niko23 a răspuns:

Copanele din comert nau gust, carnea de porc deasemene. consum gaini crescute la tara si difera gustul mai ales ciorba, mama, cu ardei,