| eni a întrebat:

Voi o sa va vaccinati inpotriva gripei? M-am documentat despre vaccin pe google si e nasoala treaba.Cand aveti timp sa v-a uitati si voi. Ce spuneti? Am vrut sa ma vaccinez inpotriva gripei sezoniere, dar mi-a pierit cheful.Ne-au aranjat bine amercanii. Ei au produs acest. virus in laborator. Ce o sa ne facem?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sper sa nu fie nevoie, in aceasta perioada toti din familia mea au luat Eurovita multiminerale, luam in fiecare an si nu prea ne afecteaza gripa, eventual facem o forma foarte usoara.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e produs in nici un laborator. Virusuri noi apar de cand lumea, nu e nimic spectaculos in asta. lasa la o parte siteurile pseudostiintifice si de agitatori, citeste mai bine niste publicatii serioase.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu ma vaccinez, dar ma pazesc de virusi luand in fiecare dimineata cate o dusca buna de rachiu.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu una refuz sa cred in acel vaccin asa cum refuz sa cred in aparitia gripei porcine
pai mi se pare dubioasa treaba: intai au imbolnavit vaca(vaca nebuna), apoi pasarile (gripa aviara) acum si porcul laughing
hai ma ma lasi!

| Ancutsa a răspuns:

Eu nu fac acel vaccin. am inteles ca nu-i bun!

| deejayra a răspuns:

Cica ne-am dezvoltat...pana acum trebuia sa apara un antidot pentru gripa

| Orannginna a răspuns:

N'o s'o fac! Nu am incredere. Mai bine previn singura prin alte suplimente si vitamine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Urmează să mă vaccinez. Pentru moment trebuie să îmi treacă răceala care am căpeătat-o acum 2 săpentruămâni la București, la spitalul Floreasca.
Pa, pa.