| anonim_4396 a întrebat:

Voi slabi vreodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Sigur ca poti slabi. Oricine poate slabi. Ai incredere in tine ca poti sa o faci si neaparat iti trebuie vointa si ambitie. Atentie fara astea nu se poate. incearca pe cat posibil sa nu mai mananci seara. Incepe prin a elimina cate o jumatate de ora. Dca ultima ta masa era la 20 sau 21 (de ex ) in fiecare zi decaleaza cu cate jumatate de ora ultima masa pana ajungi pe la ora 18. Daca ai putea ca sa ajungi pana la ora 17 sunt convinsa ca o sa ai rezultate minunate.
Bafta la orice ai incerca sa faci ca sa slabesti!

5 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Teoretic, da. Consulta un specialist in domeniu: un nutritionist, un medic. Iti vor recomanda ce ai de facut intr-un mod profesionist! E riscant, daca ai probleme serioase cu greutatea sa slabesti dupa cine stie ce " dieta minune".

| LuS[z] a răspuns:

De ce esti atat de drastic/a cu tine insuti? de cec nu? cu un regim si mult sport ai putea ajunge la greutatea doritasadoricum cine te place o face pentru ceea ce esti nu pentru cum arati.

| NoName_9903 a răspuns:

Priveste greutatea ca pe o ecuatie: calorii ingerate-calorii consumate. Daca reusesti sa mananci mai putin decat consumi, slabesti. Lasand "teoria" la o parte... fa o lista cu alimentele care iti plac foarte mult, si cauta pe orice site continutul lor caloric. Selecteaza-le pe cele care iti aduc cele mai putine calorii, si consuma-le fara sa te saturi. Dupa 1-2 saptamani in care ai reusit sa mananci in acest mod controlat, poti sa treci la o alta dieta, adaptata stilului tau de viata. Succes!

| ayyanna a răspuns:

da, daca vei face ceva in acest sens...succes!

| ionela_8867 a răspuns:

Asta depinde si de tine, sa ai vointa si mai ales cit de mult doresti sa slabesti.