| ForEver_2956 a întrebat:

ati incercat vreodata vreo dieta? sa fie sanatoasa si echilibrata? sau niste sfaturi pentru a slabi? va roog, help. funda +vot

Răspuns Câştigător
| Madilyn a răspuns:

Iti dau cateva sfaturi pentru a slabi [ Eu am slabit 8 kg in 2 luni ] :
-Mananca de 4-5 ori pe zi, dar cate putin si nu manca prajeli si mancaruri sarate. [ evita dulciurile si consuma cat mai multe fructe ].
- Nu manca dupa 6 seara. eventual pe la 9-10 poti consuma un mar.
- Fa cat mai mult sport [ iti recomand in fiecare zi sa te plimbi cu bicicleta cel putin o ora, fara sa te opresti. ] sau poti iesi si cu rolele sau la alergat + cat mai multe abdomene in fiecare seara.
PS : Daca consumi multe fructe si legume, si ai o masa echilibrata, nu prea grea...o sa reusesti sa slabesti mult intr-un timp destul de scurt. big grin
Mult noroc!:*

1 răspuns:
| AlexyLuvvU a răspuns:

Heii :* Eu acum chiar tin dieta si nici macar nu simt astabatting eyelashes Mananc ce mancam si inainte dar impartit la 2 sau la 3 depinde cum vrei tu. 1 - 2 felii de paine pe zi si dulciuri o data pe saptamana sau deloc (si nu multe! ). In primele zile s-ar putea sa iti fie putin mai greu in primele zile dar dupa aceea organismul se obisnuieste si o sa ti se para chiar ca mananci prea mult tongue. E foarte eficienta dieta, poti slabi si 10 kg intr-o luna (sau mai mult)
Bafta! :*