| Radandam a întrebat:

Voiam sa va spun ca m-am gândit sa fac un RMN, doar ca, într-o luna de zile am făcut radiografie la glezna, un CT cap și o radiografie la plămâni. Deja m-am radiat mult și nu mai vreau anul asta sa ma radiez deloc ca am făcut într-o luna prea mult. Deci, cât poate radia un RMN? 0? Nu mi-ar îngreuna situația deloc stiind ca am făcut într-o luna atâtea scanări imagistice? Nu va afecta dacă voi face un RMN?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
66 răspunsuri:
| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Din pacate nu imi pot expune parerea in legatura cu acest virus, asa ca mai bine tac happy

| Radandam explică (pentru Floridori):

Tu ce părere ai despre virus? O părere sincera. Crezi în el?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Cu scuzele de rigoare, nu o voi expune happy
Dar da, virusul la nivel biologic exista.La fel cum exista si celelalte virusuri.

| Radandam explică (pentru Floridori):

Cum vrei tu... dar crezi ca adolescenții sau tinerii pana în 20-25 de ani pot muri de la asa ceva?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Repet, nu voi dezvolta conversatia pe acest subiect.Scuze!

Insa de murit, se poate muri si de la virusul Influenza daca exista afectiuni cronice sau alte afectiuni infectioase simultan.

| Radandam explică (pentru Floridori):

Ok,okk