| Florin13042002 a întrebat:

Salut, ma numesc Florin am 18 ani.
Am o problema și sper sa ma ajutați.
În luna martie simțeam ca nu pot sa respir, ma sufocam, am fost la spital aici în Spania și mi-au facut radiografie la plămâni și mi-au spus ca nu am nimic. Mi-au dat paracetamol sa îl iau timp de 10 zile și mi-au spus ca dacă nu îmi trece sa vin din nou.
Asa am fost iar și iar suntem în luna iulie pana acum mi-au făcut 4 radiografiim vreau sa va spun ca de o luna am niște dureri în spate respectiv în parte stânga și dreapta și sub braț la ambele coaste. Mi-au dat tot felul de pastile pentru dureri musculare dar nu au nici un efect și cu trecerea timpului ma doare foarte tare, la început eu nu aveam aceste dureri doar dificultate respiratorie.
Posibil de la atâtea radiografii sa fi făcut cancer la plămâni? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Astea sunt atacuri de panica, pe care ti le provoci singur!
Nu sunt probleme cu plamanii si nici astma.
Mergi te rog la un psihiatru sa primesti medicatie adecvata, fiindca tu nu ai nimic la plamani, ci la cap, inducandu-ti de frica, atacuri de panica.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era cancer la plamani, il vedeau la absolut toate radiografiile.
Cel mai probabil ai dureri musculare pe care le confunzi cu cele osoase, sau ai un nerv infalmat de la pozitii proaste de dormit sau pat total inadecvat.
Cand te doare spatele, dormi pe scandura sau pe podea, macar 2-3 saptamani, ca nu ti se intampla nimic.
Patul moale sau canapelele sunt total excluse.
Daca stai pe scaun ai obligatia sa te ridici pentru 10-15 minute la fiecare ora si sa faci miscare de intindere si rasucire a coloanei.

| Florin13042002 explică (pentru Violleta2022):

Mi-au dat tot felul de tratamente și tot nu îmi trece sunt foarte speriat pentru ca în fiecare zi simt cu nu pot respira și ma ia cu amețeală iar noaptea ma astup din somn,
(mulțumesc pentru răspuns).

| Florin13042002 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru sfat asa am sa fac. ❤️

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florin13042002):

Relaxeaza-te un pic, ca nu ai nimic la plamani!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florin13042002):

Astea sunt atacuri de panica, pe care ti le provoci singur!
Nu sunt probleme cu plamanii si nici astma.
Mergi te rog la un psihiatru sa primesti medicatie adecvata, fiindca tu nu ai nimic la plamani, ci la cap, inducandu-ti de frica, atacuri de panica.

| Ineys a răspuns:

Stai asa. Ma apuc de medicina, vorbim peste 6 ani cand intru la rezidentiat, poate am vreo idee ce problema ai.