| anonim_4396 a întrebat:

Vorbitul la telefonul mobil imi poate afecta timpanele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Si nu numai atat ci si creierul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da daca il folosesti prea mult timp si daca prea multi ani il ti mult la ureche, pentru ca telefoanele mobile emit niste radiatii. Sunt radiatii slabe dar daca il folosesti foarte mult te poate afecta, dar cred ca acele telefoane super performante care au aparut in ziua de azi pe piata, cred ca sunt in regula. Iati unul din ala.

| toshyba a răspuns:

Da, dar nu se simte efectul lor acum ci atunci cand vei ajunge bunic sau bunica... daca mai apucam