| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate invata cineva cum sa ma abtin de la vorbitul mult?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Da, pune-te in situatia ascultatorului tau si gandeste-te daca tie ti-ar conveni ca cineva sa vorbeasca prea mult...
Incearca sa te gandesti la altii intai, asta ar insemna sa stii sa taci si sa asculti, iar cand vorbesti sa fie clar, concis si fara detalii inutile.

2 răspunsuri:
| rocs_8080 a răspuns:

Ai nevoie de un elastec de bani cand crezi ca deja ai vorbit prea mult dar mai ai de vorbit trage de elastec asa te vei controla e a un fel de autocontrol

| Nicoleta1996 a răspuns:

Buna intrebare laughing sa te legi cu scoci la gura rolling on the floor sigur vei tacea